Генератор імпульсів хвилевий
Дослідження, проведені фахівцями НВО "ИТИС", дозволили встановити, що у ряді спеціальних гідродинамічних режимів в потоках певних геометричних характеристик (вихрових, струминних осесиметричних, плоских течій) можливе виникнення кавітації і випромінювання хвиль.
На цій основі нами були створені генератори коливань (під різні колоны свердловин), що забезпечують як хвилеву дію, так і гідродинамічне очищення фільтрів або перфораційних каналів, поверхні обсадної колони, генерування ударних імпульсів тиску при періодичному збігу осей гідродинамічних генераторів кавітації і перфораційних каналів. Перспективність цього напряму підтверджується роботами ИТМ НАНУ і ИГМ НАНУ.
Технічна характеристика
Тиск нагнітання, МПа | до 40 |
Частотний діапазон імпульсів тиску, Гц | від 0,1 до 20х103 |
Амплітудний діапазон імпульсів тиску, МПа | від 0 до 40 |
Габаритні розміри, мм (діаметр) | 100; 116 |
Обробка ПЗП генератором імпульсів хвилевим:
- прив'язка ділянок обробки здійснюється по кривих гамма-каротажу і магнітного локатора муфт;
- обробка виділених інтервалів зони перфорації гідроімпульсами тиску ГИВ упродовж 0,6...1,0 години на 1 м перфорації.
Генератор імпульсно-хвилевою дозволяє:
- вибірково впливати на певні проникні локальні ділянки найбільшої нефтегазонасыщенности в інтервалі перфорації свердловини;
- забезпечити тиск в зоні обробки, гірське, що перевищує, і дозволяє зосередити його в інтервалі 1,0-1,5 м уздовж ствола свердловини;
- регулювати параметри водогазоимпульсного дії з амплітуди, тривалості і частоти імпульсів в широкому спектрі залежно від стану зони обробки;
- проводити обробку ПЗП поблизу інтервалів, що обводнюють, без ризику підключення їх в роботу;
- проводити очищення перфораційних каналів;
- проводити видалення відкладень з внутрішньої поверхні стінок обсадних труб;
- використати в процесі дії на пласт тільки штатне устаткування нафтопромислу;
- використати для посилення дії хімічної обробки;
- проводити роботи з використанням колтюбинговой установки.
Склад устаткування, схема обв'язування наземного і підземного устаткування, послідовність виконання робіт за технологією імпульсно-хвилевій дії з використанням генератора імпульсно-хвилевого робляться у відповідності СОУ 11.1-00135390-042 : 2007 Стандарт НВО "ИТИС", ВАТ "Укрнафта"-"Технологія дії на призабойную зону нафтових, газоконденсатних, газових і нагнітальних свердловин імпульсно-хвилева дія".
Режими роботи генератора імпульсно-хвилевого, програма управління його роботою вибираються і формується спеціалізованим програмним забезпеченням.
Тривалість обробки генератором імпульсно-хвилевим визначається експрес-методом оцінки поточного стану фільтраційних параметрів ПЗП.
Процес обробки генератором імпульсно-хвилевим фіксується свердловинним автономним манометром-термометром.